Chci se objednat

Podpořili jsme handicapovaného cyklistu!

06.09.2012
Podpořili jsme handicapovaného cyklistu!

Roman Dohnal je mladý muž, nadšený pro cyklistiku. Od dětství trpěl krátkozrakostí téměř 4 dioptrie. Vždy nesnášel kontaktní čočky a tak se  spoléhal pouze na korekci brýlemi. Což však zejména při závodech byl často problém. Stačilo jedno větší stoupání nebo „lepší" brod a Roman musel „odhodit" brýle v dál a pokračovat pouze citem. Přesto Roman stabilně dosahuje výborných výsledků a umisťuje se na předních příčkách závodů.

 

Roman je nedoslýchavý. Při laserovém zákroku je potřeba, aby pacient s lékařem spolupracoval. Doktorka Vodičková, která dnes Romana operovala, zákrok komentovala: " Se slyšícím pacientem se lékař vždy dohovoří. S Romanem jsme zákrok velmi podrobně probrali a dohodli si dotyková znamení. Roman výborně při zákroku reagoval a spolupracoval. Zákrok proběhl naprosto bez problémů".

Doktorka Vodičková také zdůraznila, že rozhodnutí o laserové operaci očí  může být pro pacienta, který je již o jeden smysl ochuzen, velmi těžké. Roman to statečné rozhodnutí udělal a dnes po zákroku odcházel v tmavých brýlích s úsměvem na rtech.

Všichni z Oční kliniky NeoVize přejeme Romanovi krásný pohled na svět a plno, nyní již bezpečných kilometrů na kole i v autě!