JSME BEZPEČNÉ PRACOVIŠTĚ. Operujeme, vyšetřujeme. Jsme tu pro vás

Chci se objednat

12 000. nitrooční operace na NeoVizi

12.06.2012
12 000. nitrooční operace na NeoVizi

 

12.000. nitrooční operaci na Oční klinice NeoVize podstoupila paní Anna Perková z Brna Řečkovic. Jubilejní nitrooční operaci provedla MUDr. Věra Kalandrová, primářka Oční kliniky NeoVize.

Jednalo se o operaci šedého zákalu a paní primářka při zákroku odstranila z oka zkalenou čočku a nahradila ji čočkou umělou.

Paní Perková se od zítřejšího dne již bude naplno těšit z ostrého pohledu na svět a přitom její sítnice je chráněna proti nežádoucím světelným paprskům žlutým filtrem, který je obsažen v implantované umělé čočce americké společnosti Alcon.

Tuto čočku dostává každý pacient, který podstoupí na Oční klinice NeoVize operaci šedého zákalu, zcela bez doplatku.

Ochranu sítnice žlutou čočkou považujeme za absolutní nutnost, oční čočku u nás dostane každý pacient zdarma a bez doplatku", vysvětluje primářka kliniky Neovize, MUDr. Věra Kalandrová.

Paní Perková zničehonic zpozorovala, jak se nám svěřila, že se jí horší vidění do blízka. A proto navštívila svou oční lékařku, která jí po vyšetření sdělila, že její oči postihl šedý zákal.

Nejprve jsem se vyděsila. Vůbec jsem s něčím takovým nepočítala. Chtěla jsem pouze nové brýle," popisuje své překvapení z diagnózy paní Perková. A dodává: „v tu dobu jsem navlíkla i jehlu!"

Nakonec se ale rozhodla poslechnout radu lékařky a rozhodnutí neodkládat. Vybrala si Oční kliniku NeoVize.

Již na vstupním vyšetření měla dostatek příležitostí popovídat si s ostatními pacienty. Ode všech slyšela jen slova chvály a taky sama se cítila velmi bezpečně. „Prostředí na mne působilo velmi uklidňujícím dojmem. K tomu příjemné a ochotné sestřičky a vynikající lékaři," popisuje své první dojmy z pobytu na klinice.

Poté přišel den „D" a první operace šedého zákalu. Vše dopadlo výborně. A když paní Perková vyšla ze sálu, tak čekající okamžitě uklidňovala: „Nebojte se, jsou tady všichni moc hodní a šikovní. Není třeba se ničeho bát." Dnes paní Perková podstoupila operaci druhého oka.

Již po první operaci si paní Perková pochvalovala dobré a ostré vidění. A už se nemůže dočkat, až se zítra podívá na svět oběma očima s jasným a ostrým pohledem. Je vášnivou zahrádkářkou, miluje kytky a procházky do přírody. Taky pečuje o svou chalupu.