Chci se objednat

Usměvavá studentka už tančí bez brýlí

07.05.2012
Usměvavá studentka už tančí bez brýlí

 

 

Natálka Šafaříková nosila donedávna brýle s téměř -6,75 dioptrií, které jí omezovaly při jejích koníčcích

- tancuje závodně street dance, lyžuje, plave, začíná s modelingem. Je také úspěšná studentka sekundy na víceletém gymnáziu.

27. 4. podstoupila na Oční klinice NeoVize laserový zákrok NeoLASIK HD®, který provedla MUDr. Kristina Vodičková, PhD.

"Natálka byla při operaci velmi šikovná a při kontrole mi popisovala, že se po zákroku doma prospala a večer po probuzení už "uviděla úplně všechno", popisuje doktorka Vodičková nadšení malé pacientky.

Maminka Natálky vyjádřila svou spokojenost dopisem, který níže uveřejňujeme.

Děkujeme za projevenou důvěru, se kterou svěřila do rukou našich lékařů zrak své dcery a přejeme Natálce plno krásných zážitků s ostrým a jasným zrakem!


Natálka

 "Dobrý den z Moravské Třebové,

 

ráda bych touto cestou vyjádřila obrovský dík celému personálu  Oční kliniky NeoVize Brno, kde moje 12 – letá dcera absolvovala laserovou oční  operaci.

Od samého začátku jsme se společně s mojí dcerou setkávaly s nesmírně profesionálním a zároveň lidským přístupem jak při vstupním vyšetření, samotné operaci i následných kontrolách. Za nesmírně důležité považuji zajištění  dokonalé informovanosti o průběhu laserové operace, zejména, jako v našem případě, u dětských pacientů.

Brýle pro moji dceru znamenaly obrovský handicap zejména při jejím obrovském koníčku – závodním tancování. Střídaly jsme variantu bez brýlí ( ta sebou ale nesla špatnou orientaci v prostoru ) a s brýlemi ( ty jí ovšem značně překážely). Byly ale obrovskou překážkou i při jejích dalších aktivitách – lyžování, plavání či modelingu.

Je pochopitelné, že při vstupu na operační sál byla Natálka nervózní, ale díky úžasnému pochopení a komunikaci  MUDr. Kristiny Vodičkové, Ph. D., celá operace proběhla naprosto v klidu a  dopadla na jedničku.

Těžko dostat pocity do slov, ale tentýž večer jsme všichni zažívali obrovskou radost, když se Natálce otevřel nový pohled na svět. Stále se nemůže nabažit pocitu, že vidí i bez brýlí, navíc má dojem, že vidí „jinak“, nepopsatelně lépe než před operací s brýlemi. Zanedbatelný není pochopitelně ani kosmetický dopad na její vzhled, obzvláště u dívky a navíc v poměrně citlivém věku. Změnu kladně ohodnotili i její spolužáci a kamarádi, kteří si ji již bez brýlí nedokázali představit. Řečeno jejich slovy: „sekne jí to!“

Rády bychom  vzkázaly všem pacientům Oční kliniky NeoVize, i těm budoucím, ať se vůbec nebojí a vřele tuto kliniku a její zaměstnance doporučujeme!

Ještě jednou obrovské díky

Zdena Šafaříková ( maminka ) a Natálka Šafaříková ( dcera )"