Chci se objednat

Účast na kongresu ASCRS a ASOA, Chicago

04.05.2012
Účast na kongresu ASCRS a ASOA, Chicago

V Chicagu se od 21. do 24. dubna 2012 se konal společný výroční kongres Americké společnosti kataraktových a refrakčních chirurgů (ASCRS) a Americké společnosti pro management v oftalmologii (ASOA).

více informací o ASCRS

více informací o ASOA

 

 

Petr Kocian, ředitel Oční kliniky NeoVIze, a MUDr. Věra Kalandrová, primářka Oční kliniky NeoVize na Světovém kongresu ASCRS

Kongres Americké společnosti kataraktových a refrakčních chirurgů patří mezi nejvýznamnější světové oftalmologické akce a setkávají se na němkaždoročně přední oftalmologové z celého světa. V letošním roce jej navštívila MUDr. Věra Kalandrová, primářka Oční kliniky NeoVize, a MUDr. Kristina Vodičková, PhD., oční chirurg Oční kliniky NeoVize.

Hlavními tématy letošního kongresu bylo využití femtosekundového laseru v nitrooční chirurgii, léčba presbyopie, využití pokročilých nitroočních čoček a další.

  

Na paralelním kongresu Americké společnosti pro management v oftalmologie (ASOA) zástupci předních světových oftalmologických klinik řešili otázky efektivního řízení a hlavně péče o pacienta. Kongresu se zúčastnil Petr Kocian, ředitel Oční kliniky NeoVize.

 

 MUDr. Kristina Vodičková zkouší implantaci Kamra ringů

 MUDr. Kristina Vodičková zkouší implantaci tzv. Kamra ringů pomocí femtosekundového laseru Ziemer LDV Z4. Přestože manipulace s tímto druhem laseru je složitá a stabilita hlavy není dobrá, byl zákrok pro zkušeného chirurga relativně jednoduchý. Kamra ringy jsou jednou z nových metod pro léčbu presbyopie

 

 

 

 

MUDr. Vodičková implantuje tzv. Kamra ring do cvičného prasečího bulbu. Kamra ring je černý kroužek, který drží paní doktorka v pinzetě. Princip ringu je založen na principu dírkové komory (pinhole camera) a umožňuje korekci presbyopie do cca 2 dioptrií.