Chci se objednat

Vítězka velké zimní soutěže vybrána!

01.05.2012
Vítězka velké zimní soutěže vybrána!

 

V únoru a březnu se všichni fanoušci zimních sportů mohli zapojit do velké soutěže o laserovou operaci očí „Kdo vidí, ten (s)jede".

 

 

Ze všech zaslaných příspěvků vybrala výběrová komise, která byla složena ze zástupců Oční kliniky NeoVize, Oční kliniky DuoVize a redakce časopisu Snow, příspěvek a fotografii mgr. Markéty Vošmikové. Paní Vošmiková tak vyhrála poukaz na laserovou operaci očí v hodnotě 42.000,-.

 

Současně dalších 38 semifinalistů dostalo poukaz v hodnotě 4.000,-,  který mohou použít na laserovou operaci očí.

 

Paní Vošmiková noí brýle již od druhé třídy. Je nadšená sportovkyně. Trpí krátkozrakostí a na jednom oku „má" -6,5 a na druhém -5,5 dioptrií.

Je nadšenou propagátorkou fitboxu, kickbox-aerobiku, jezdí na in-linech, lyžuje a sbowboarduje a také ráda jezdí na koni. A jako každý sportovec má několik příhod, kdy v hlavních rolích vystupují její kontaktní čočky. „Při jedné vyjížďce na koni mne hodně nešťastně šlehla větvička do oka a já měla najednou kontaktní čočku na tváři místo v oku. Vyjížďka musela skončit, protože jsem prostě neviděla," popisuje příhodu paní Vošmiková s úsměvem na tváři. A přidává další: „Při tréninku boxu jsem zase jednou dostala ránu přímo do oka. Kontaktní čočka mne začala strašně škrábat a musela ven. K mému údivu jsem zjistila, že se záhadným způsobem obrátila v oku."

Za pár měsíců se už paní Vošmiková nebude muset s kontaktními čočkami trápit. Podstoupí laserovou operaci očí, kterou vyhrála v naší soutěži. Jak sama komentovala oznámení výsledku: „Přečetla Váš e-mail a půl hodiny jsem brečela radostí a přesvědčovala se, že je to pravda. Mám obrovskou radost. Děkuji." A proč až za pár měsíců? Protože paní Vošmikovou nyní čeká ještě jedna milá radost - narození potomka.

Paní Vošmikové ještě jednou blahopřejeme k výhře a také přejeme hodně síly a zdraví k očekávané radostné události.

 

VÍTĚZNÁ FOTOGRAFIE:

 Vítěz Kdo vidí, ten jede!

VÍTĚZNÝ PŘÍSPĚVEK:

Operaci očí si dávno přeji velice,nedostatek peněz je ale měsíční tradice.Už myslela jsem, že ušetřeno bude na ni,ale mimi překazilo mou šetřící mánii.Proto pro mě velkou šancí je,zapojit se a věřit, že báseň vyhraje.Lyže, běžky, brusle ráda obuji,a při cestě dobrý zrak potřebuji.Brýle jsem nenasadila už řadu let,v zimě jsem je začala těžce nenávidět. Věčně zamlžené, upatlané při lyžování překážely,po srážce s pomou se na části rozpadaly.Naštěstí jsem přišla jen,o lyžování celý den.Kdy sháněla jsem velice,šroubky na ně v optice.Čočky to věc jiná je,velké nepohodlí zakryje.Po brýlích každý určitě ocení,to jejich pohodlné nošení.Pořád tu ale rizika jsou,že při pádu pohnu čočkou.Pokud náraz tvrdý jest,mohu čočku ztratit fest.A při horském sluníčku,zánět je hned v očíčku.Potom už čočku mohu jen,zahodit a snít sen.Že se jednoho dne probudím,a bez čoček a brýlí uvidím.