Chci se objednat

Jak je důležité vědět...

24.04.2012
Jak je důležité vědět...

Při operaci šedého zákalu velmi záleží také na kvalitě materiálu a celkovém provedení umělé nitrooční čočky, kterou oční chirurg naimplementuje při operaci.

Výběr je opravdu široký a laik, sám pacient, se k informacím pro něj tak důležitým často ani nedostane. Přitom s novou umělou nitrooční čočkou bude žít velmi dlouho.

Mezi absolutní špičku, jak z pohledu kvality použitého materiálu, tak z pohledu výhod pro pacienta, patří nitrooční čočky americké společnosti Alcon.

U nás, na Oční klinice NeoVize, každý pacient dostane vysoce kvalitní tzv. žlutou nitrooční čočku při operaci šedého zákalu zcela bez doplatku.

MUDr. Věra Kalandrová při implantaci nitroočních čoček

Tato čočka, americké společnosti Alcon, Je vyrobena z materiálu hydrofobního akrylátu, který je odolný vůči poškození a hlavně obsahuje žlutý filtr. Ten omezuje průnik škodlivé části modrého spektra světla do oka a tím snižuje riziko poškození sítnice a následného zhoršování zraku. „Ochranu sítnice žlutou čočkou považujeme za absolutní nutnost, tuto čočku u nás dostane každý pacient zdarma a bez doplatku", zdůrazňuje primářka Kalandrová.

 

Celý článek si můžete přečíst zde: Chraňte si oči!