a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

10000. nitrooční operace na Oční klinice NeoVize

12.01.2012
10000. nitrooční operace na Oční klinice NeoVize

10.000 nitrooční operaci na Oční klinice NeoVize podstoupila paní Emílie Tomečková z Brna Líšně. Jednalo se o odstranění šedého zákalu, při kterém Mudr. Tomáš Jurečka, PhD., paní Tomečkové odstranil zakalenou čočku a nahradil ji umělou.

Paní Tomečková se již nyní těší z ostrého pohledu na svět a přitom její sítnice je chráněna proti nežádoucím světelným paprskům žlutým filtrem, který je obsažen v implantované umělé čočce americké společnosti Alcon.

„Ochranu sítnice žlutou čočkou považujeme za absolutní nutnost, oční čočku u nás dostane každý pacient zdarma a bez doplatku", vysvětluje primářka kliniky Neovize, MUDr. Věra Kalandrová.

Paní Tomečková se po zákroku cítí velmi dobře a oceňuje příjemné jednání a vlídnost všech pracovníků Oční kliniky NeoVize. Ve svém volném čase, kterého si jako důchodkyně plně užívá, velmi ráda vyšívá a plete. V létě pak tráví mnoho času na své zahrádce, kde se především a také nejraději věnuje svým květinám. V posledních dvou letech ji začalo trápit rozmazané vidění a také nejasné barvy - typické projevy postupujícího šedého zákalu. Nyní se již těší na druhý zákrok, který ji čeká na začátku příštího týdne.

Doktor Jurečka druhý den po operaci dodává: „Zákrok proběhl naprosto bezproblémově. Paní Tomečková spolupracovala, všechny své obavy nechala před sálem. Při kontrole již paní Tomečková na operované oko dobře viděla a byla velmi spokojená."

„Naši pacienti žádají stále častěji nadstandardní čočky, které vyřeší více problémů najednou. Například asférické monofokální čočky, které zkvalitňují vidění zejména za šera. Torická asférická čočka vyrovnává rohovkový astigmatismus (špatné zakřivení rohovky). A řešením pro náročného pacienta může být i multifokální asférická čočka, která má ještě další výhodnou vlastnost a to tu, že umožňuje ostré vidění do dálky i do blízka," vysvětluje možnosti současné medicíny primářka kliniky.

Avšak při nitroočních operacích nejsou nahrazovány pouze čočky postižené šedým zákalem. Nitrooční operace může také pomoci lidem mladším, jejichž dioptrická vada je komplikovaná nebo příliš vysoká a proto není možné odstranit ji metodou laserovou. Pak mohou být implantovány čočky multifokální, které zbaví závislosti na brýlích, nebo například torické, které navíc vyřeší i astgmatismus.

Nitrooční operace jsou také doporučovány pacientům, kteří již přesáhli 45.rok svého života jako vhodnější varianta při odstranění dioptrických vad. Jedná se o metodu PRELEX a i v tomto případě je doporučeno volit čočky multifokální nebo torické, pokud pacient trpí astigmatismem.