Chci se objednat

Další investice do bezpečnosti vašich očí

21.11.2011
Další investice do bezpečnosti vašich očí

Na Oční klinice Neovize je nově nabízena možnost vysoce specializovaného vyšetření rohovky oka, které detailně odhalí kvalitu a strukturu spodní části rohovky oka.

Špičkový přístroj - endoteliální mikroskop zn. TOMEY, dokáže odhalit velmi detailně stav spodní vrstvy rohovky oka - strukturu a kvalitu tzv. endotelu. Právě buňky endotelu jsou zodpovědné za výživu rohovky oka a zajištění její průhlednosti .

Vyšetření má velký význam před očními operacemi - např. před operací šedého zákalu, refrakční výměnou čočky, implantací nitrooční čočky či před laserovým zákrokem. Pokud je počet buněk nízký či nevhodná struktura - nedoporučí lékař zákrok a navrhne jiné řešení. Tím předcházíme na NeoVizi komplikacím a zajišťujeme vaši bezpečnost. Vyšetření na endoteliálním mikroskopu se dále používá při diagnostice vrozených vad rohovky tzv. dystrofií, které se projevují většinou až v dospělosti nebo i v pokročilém věku.

Vyšetření je bezkontaktní a trvá pár minut. Pro pacienta je zcela bezbolestné a nijak jej nezatěžuje. Není hrazeno zdravotními pojišťovnami a cena vyšetření obou očí je 200,- Kč.

Rohovku lze také chránit a to zejména správnou životosprávou a omezením rizikových faktorů, mezi které patří kouření a pobyt v zakouřených místnostech, cukrovka, nebezpečná záření, pobyt v klimatizovaných místnostech, špatné ovzduší.

Endoteliální mikroskop zn. TOMEY patří v současnosti mezi absolutní špičku ve své třídě. Lékař má okamžitě k dispozici automatické analýzy a přehledné diagramy, přístroj může ovládat pomocí moderního touch screenu. Další investice do nejmodernějšího technologického zařízení ve výši téměř třičtvtrtě milionu korun potvrzuje, že na Neovizi to s bezpečností vašich očí myslíme opravdu vážně. Pro více informací o endotelovém mikroskopu: http://www.tomey.de/en/endothelium.html