Chci se objednat

Ochrana očí vyhlášena nejlepší inovací roku

13.04.2009
Ochrana očí vyhlášena nejlepší inovací roku

Při ambulantních operacích šedého zákalu v oční klinice NeoVize implantujeme pacientům měkkou žlutou nitrooční čočku Alcon Acrysof Natural s filtrem chránícím oční sítnici. Čočka se vyrábí v USA. Obsahuje speciální oční filtr, který oko chrání před potenciálně škodlivým ultrafialovým, fialovým a modrým zářením v rozsahu 500 až 380 nm vlnové délky.

Pokud je sítnice dlouhodobě vystavena vyšším dávkám tohoto záření, je u pacienta pravděpodobnější vznik stařeckých změn sítnice v podobě tzv. s věkem spojené makulární degenerace. Místo nejostřejšího vidění je při makulární degeneraci nahrazeno jizevnatou tkání a pacient ztrácí schopnost číst a sledovat televizi. Touto chorobou trpí 10% lidí nad 65 let a až třetina lidí starších 75 let.

Biofyzikální podstatou filtru v nitrooční čočce Natural (určené pro pacienty se šedým zákalem) je stejně jako u filtru použitého španělskou vědkyní Celiou Sánchez-Ramos v kontaktních čočkách žlutý ochranný absorpční pigment.

Za nápad použit tento filtr nejenom v čočkách určených po operaci katarakty, ale také v oknech budov , v kontaktních čočkách a v ochranných brýlích, obdržela španělská vědkyně Celia Sánchez-Ramos mezinárodní cenu Best Invention of the Year udělovanou mezinárodní organisací  WIPO - World Intellectual Preperity Organisastion. Zajímají li vás podrobnosti podívejte sa na detaily patentové přihlášky

Žlutou nitrooční čočku s ochranným filtrem 500 až 380 nm a špičkový oční ochranný gel poskytuje Oční klinika NeoVize zdarma a všem svým pacientům a to zcela bez jakéhokoliv doplatku.