Chci se objednat

Koordinátorka DuoVize Andrea věří v to, co dělá

15.06.2020
Koordinátorka DuoVize Andrea věří v to, co dělá

Koordinátorka slečna Andrea má svoje první výročí. Je to přesně 1 rok, co podstoupila v DuoVizi odstranění dioptrií laserovou metodou NeoLASIK HD. 

Andrea pracuje v DuoVizi na pozici koordinátorky zdravotní péče 3 roky. Denně se setkává s pacienty, kteří řeší své dioptrické vady. Že má také problém, přitom dlouho ani netušila. Oční vyšetření ale odhalilo 2 dioptrie na dálku.

 

Brýle ani kontaktní čočky jsem nikdy nenosila. Po operaci bylo pro mě velkým překvapením, jak ostře vidí lidé bez dioptrií. Život se 2 dioptriemi pro mě byla každodenní norma," vzpomíná  Andrea.

 Andrea pracuje v DuoVizi třetím rokem.

Být na chvíli na druhé straně, být pacientem, jaký to byl pocit?

Projít si stejnou cestou jako náš pacient je skvělý zážitek. Emoce a dojmy, všechno si prožít pěkně na vlastní kůži. To je zkušenost k nezaplacení. Troufnu si říct, že rozumím našim pacientům lépe než dřív. 

Jak jste to tedy vnímala?

Přestože znám proces vyšetření i samotného laserového zákroku do sebemenšího detailu, jisté obavy jsem měla, to nemůžu popřít. Moje kolegyně, sestřičky, byly ovšem báječné. Moc mi pomohly. Pak si mě převzala paní doktorka Mikšovská, která mi znovu všechno vysvětlila. Přesně tak, jak vysvětluje našim pacientům. Krok za krokem. To bylo rozhodující. Ten pocit bezpečí, co jsem od ní dostala. Pak už šlo všechno hrozně rychle. 15 minut na sále. Bez bolesti. Odcházela jsem nejen s novýma očima, ale i s úsměvem:)

 Po operaci s paní doktorkou Janou Mikšovskou.

Je něco speciálního, na co jste se po operaci těšila úplně nejvíce?

Nejvíce jsem se těšila na cestování. Před operací byly pro mě krásné výhledy barevnou šmouhou. Teď už vidím svět kolem sebe ostře a dokážu si ho lépe užít.

Andrea velmi ráda cestuje a bez dioptrií budou její výhledy ještě krásnější.