a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

DuoVize přispěla na nákup iPadů pro děti s očním onemocněním

20.06.2018
DuoVize přispěla na nákup iPadů pro děti s očním onemocněním

DuoVize pomáhá. Přispěli jsme neziskové organizaci EDA, z.ú. na nákup iPadů pro děti s očním onemocněním.

Rodina malé Lucinky si zažádala o podporu Rané péče EDA krátce po holčiččiných prvních narozeninách. Lucka se narodila s šedým zákalem na obou očích, v 5,5 měsících podstoupila operaci prvního oka, v půl roce věku operaci druhého oka. Vidění jí komplikuje také mírný nystagmus a šilhání. Ve svých dvou letech je Lucinka bystrá a šikovná holčička, která neustále vyhledává nové podněty. Byla jí doporučena okluzní terapie, okluzor by Lucka měla nosit každý den po dobu tří hodin.

Pro rodiče se toto doporučení stalo velkou výzvou, nebylo snadné Lucince okluzor nasadit a zaujmout ji natolik, aby jej tolerovala po delší dobu. Skvělým pomocníkem se v této situaci ukázal být iPad s nainstalovanými aplikacemi EDA PLAY, které byly vyvinuty pro trénink zraku a jemné motoriky. Výhodou těchto aplikací je, že obtížnost jednotlivých úkolů mohou rodiče přizpůsobit schopnostem dítěte - žádné dítě tak není ochuzeno o radost z úspěchu.

Také Lucka při hledání schovaného pejska nebo malování úsměvu na tvář na tabletu zapomíná, že má nasazený okluzor, je plně zaujatá hrou, která je ve skutečnosti důležitým zrakovým cvičením. Díky možnosti půjčit si iPad přímo v organizaci poskytující ranou péči navíc rodina mohla aplikace vyzkoušet a přesvědčit se o jejich užitečnosti ještě předtím, než do nákladné pomůcky zainvestovala.

Dva iPady a světelné panely mohla nezisková organizace EDA pořídit do půjčovny pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením díky významné finanční pomoci Oční kliniky DuoVize v Praze.