Chci se objednat

„Brýle mi vadily při sportech, řízení, v zimě i dešti,“ říká Jana

24.02.2018
„Brýle mi vadily při sportech, řízení, v zimě i dešti,“ říká Jana

Brýle začala nosit před 9 lety kvůli řízení automobilu. „Brala jsem to jako hendikep a obrečela jsem to,“ vzpomíná Jana Corradini. Omezovaly ji při sportu, při běhu, jízdě na koni, kde kombinace brýlí a pohybu byla nepohodlná, a také třeba na horolezecké stěně a při volejbale při reakcích na letící míč. „Důvodů, proč se zbavit brýlí jsem tedy měla plno, mezi další patří třeba řízení auta, kdy mi vadilo omezené zorné pole kvůli rámečku brýlí a nedej bože, abych brýle doma zapomněla. A v zimě? Při dešti a sněžení jsem přes dešťové kapky, sníh a zamlžení neviděla.“

Jana chtěla eliminovat všechna tato omezení a rozhodla se pro laserové odstranění dioptrií. „Obávala jsem se nejprve vyšetření, jestli budu moci podstoupit operaci a když už bylo jasné, že na operaci mohu jít, tak jsem se bála, aby operace dopadla tak, že opravdu budu bez brýlí,“ vzpomíná Jana.

V DuoVizi jí byla doporučená metoda femtoLASIK a Jana si vybrala balíček NeoLASIK HD – balíček péče, diagnostiky, odstranění krátkozrakosti včetně doživotní záruky a pooperačních kontrol.

Jana si nechala v DuoVizi odstranit dioptrie laserem metodou NeoLASIK HD.

„Po operaci jsem šla doma spát, a když jsem se probudila, měla jsem chvíli ještě zavřené oči. Hlavou se mi totiž honila myšlenka, jak asi uvidím. A když jsem oči otevřela, viděla jsem ostře závěs, rám okna, rám dveří a byl to pro mě nový, a samozřejmě moc příjemný pocit.“

Už večer po operaci si užívala nového zraku. „Dívala jsem se na film v televizi, ležela jsem u toho a užívala si, že mě netlačí brýle do očí. V průběhu prvního týdne po operaci jsem své okolí zahlcovala informacemi o SPZ projíždějících aut a nápisech na budovách… s dodatkem „Já to vidím bez brýlí!"

S novým zrakem se Jana nejvíce těší na krásné chvilky s dcerou a na sport.

S novým zrakem se teď nejvíce těší na krásné chvilky s dcerou a nejbližšími, na jízdu na koni, na kole, na běhání, na volejbal, na stěnu, na léto a sluneční brýle, na focení. „Zkrátka na každý den a všechno, co přinese. Bez pocitu omezení a závislosti na okolí v případě, že bych brýle zapomněla nebo se třeba rozbily."

Co vzkazuje stále váhajícím? Neváhejte! Běžte do toho. Čím dříve, tím lépe."