a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Češi a Slováci utrácí za brýle i 16 tisíc. Nejsou s nimi ale spokojeni

30.08.2017
Češi a Slováci utrácí za brýle i 16 tisíc. Nejsou s nimi ale spokojeni

Je vám 50 a potřebujete brýle na čtení i na dálku? Češi i Slováci tento problém často řeší brýlemi s multifokálními skly. Nejsou s nimi ale spokojeni. Podle průzkumu očních klinik NeoVize Group za ně zaplatí v průměru necelých 16 tisíc korun. A kvůli zhoršeným dioptriím je pak každý druhý rok vyměňují. Přitom existuje řešení, jak se brýlí zbavit: operace metodou PRELEX.

Co nositelům multifokálních brýlí vadí? Celkem 26 % dotazovaných v dotazníku uvedlo, že si na ně musí dlouho zvykat, 22 % obtížně zaostřuje na různé vzdálenosti. Na špatnu práci s počítačem si kvůli multifokálním brýlím stěžovala pětina respondentů a 21 % respondentů se v těchto brýlích cítí nepříjemně při chůzi po schodech.

„Při zákroku metodou PRELEX odstraníme jakýkoli počet dioptrií a pacienti se tak zbaví závislosti na brýlích. Zákrok se provádí ambulantně a trvá zhruba 15 minut, je zcela bezbolestný a není potřeba žádná anestezie. Zákrok lze provést klasickou nebo laserovou metodou s využitím femtosekundového laseru LenSx," vysvětluje primářka Oční kliniky DuoVize MUDr. Lucie Valešová.

Celý článek na toto téma najdete ZDE.