a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Pacienty nově měří i Corvis a funduskamera

06.04.2017
Pacienty nově měří i Corvis a funduskamera

Chystáte se do DuoVize na vyšetření? Pak vás nově změří i přístroj Corvis a funduskamera. „Přístroj Corvis měří kvalitu rohovky. Díky tomu rozeznáme, která rohovka oka není vhodná k laserovým operacím,“ vysvětluje MUDr. Jana Mikšovská z Oční kliniky DuoVize.

Revoluční Corvis® ST udělá 4 300 obrázků rohovky za 1 sekundu a tloušťku rohovky změří s velkou přesností. Zároveň umožňuje, aby nemoci, jako je keratokonus, byly odhaleny i ve velmi raném stadium.

Přístroj Corvis teď tvoří na klinice duo se stávajícím přístrojem Pentacam, který slouží k přesnému popisu stavu předního segmentu oka, tedy od rohovky po sklivec. 

„Pacienta přístroj nijak neobtěžuje, ten se jen posadí, podívá do jednoho místa a přístroj jej změří. Pak chvilku trvá vyhodnocení přístroje,“ popisuje měření vedoucí sestra ambulancí Bc. Lenka Nedělková.

Pro pacienty, kteří nejsou vhodní na laserový zákrok, má klinika jiné možnosti řešení a léčby. „Vstupní vyšetření trvá v DuoVizi 2 až 3 hodiny, během této doby pacientovi pečlivě vyšetříme oči a v závěru na základě výsledků nabídneme to nejlepší řešení přímo pro něj,“ doplňuje MUDr. Mikšovská.

Oculus Corvis ST měří kvalitu rohovky.  

Dalším novým přístrojem na klinice je funduskamera. Dokáže nasnímat přední část oka (tzv. přední segment), tak i oční pozadí (zrakový nerv, cévy a sítnici). „Přístroj dokáže zfotodokumentovat nálezy i v hloubce oka na očním pozadí a umožňuje tak sledovat vývoj v čase, eventuálně včas zjistit zvětšení ložiskového procesu či nálezu na sítnici," vysvětluje primářka kliniky DuoVize MUDr. Lucie Valešová.

Funduskamera snímá přední část oka i oční pozadí.

Snímky pořízené funduskamerou se ukládají, díky tomu mohou lékaři sledovat výsledky v čase a dále s nimi pracovat. U vyšetření není nutné pacienta „rozkapávat".