a
spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako
Chystáte se do DuoVize na vyšetření? Pak vás nově změří i přístroj Corvis a funduskamera. „Přístroj Corvis měří kvalitu rohovky. Díky tomu rozeznáme, která rohovka oka není vhodná k laserovým operacím,“ vysvětluje MUDr. Jana Mikšovská z Oční kliniky DuoVize.
Revoluční Corvis® ST udělá 4 300 obrázků rohovky za 1 sekundu a tloušťku rohovky změří s velkou přesností. Zároveň umožňuje, aby nemoci, jako je keratokonus, byly odhaleny i ve velmi raném stadium.
Přístroj Corvis teď tvoří na klinice duo se stávajícím přístrojem Pentacam, který slouží k přesnému popisu stavu předního segmentu oka, tedy od rohovky po sklivec.
„Pacienta přístroj nijak neobtěžuje, ten se jen posadí, podívá do jednoho místa a přístroj jej změří. Pak chvilku trvá vyhodnocení přístroje,“ popisuje měření vedoucí sestra ambulancí Bc. Lenka Nedělková.
Pro pacienty, kteří nejsou vhodní na laserový zákrok, má klinika jiné možnosti řešení a léčby. „Vstupní vyšetření trvá v DuoVizi 2 až 3 hodiny, během této doby pacientovi pečlivě vyšetříme oči a v závěru na základě výsledků nabídneme to nejlepší řešení přímo pro něj,“ doplňuje MUDr. Mikšovská.
Dalším novým přístrojem na klinice je funduskamera. Dokáže nasnímat přední část oka (tzv. přední segment), tak i oční pozadí (zrakový nerv, cévy a sítnici). „Přístroj dokáže zfotodokumentovat nálezy i v hloubce oka na očním pozadí a umožňuje tak sledovat vývoj v čase, eventuálně včas zjistit zvětšení ložiskového procesu či nálezu na sítnici," vysvětluje primářka kliniky DuoVize MUDr. Lucie Valešová.
Snímky pořízené funduskamerou se ukládají, díky tomu mohou lékaři sledovat výsledky v čase a dále s nimi pracovat. U vyšetření není nutné pacienta „rozkapávat".