Chci se objednat

„Konečně si užívám jízdu na svahu bez dioptrií“

01.03.2017
„Konečně si užívám jízdu na svahu bez dioptrií“

Nejdříve v dioptrických brýlích a později v kontaktních čočkách sjížděl snowboardista Michal Tomeš zasněžené kopce. „Při rychlé jízdě se mi stávalo, že se kontaktní čočka odlepovala od oka. V tu chvíli jsem neviděl a někdy to bylo i nebezpečné,“ vzpomíná na zážitky s čočkami před odstraněním dioptrií laserem.

Teď si Michal Tomeš užívá už druhou zimní sezónu bez dioptrií. „Je to zásadní změna. Jednak sportuji naprosto bez omezení a také ušetřím peníze za čočky, pouzdra, roztoky, i brýle. Když si nositel čoček spočítá, kolik už za ty roky do čoček investoval, a kolik by do nich ještě dal v dalších letech, vyjde mu opravdu velká částka, vyplatí se jít na operaci,“ vzkazuje sportovec.

"Druhou sezonu bez brýlí a čoček si chci ještě užít," říká snowboardista.

Za čočky a brýle utratil ročně 20 tisíc

Michal dával ročně za čočky, pouzdra a roztoky a brýle celkem 20 tisíc korun. V DuoVizi podstoupil operaci NeoLASIK HD. „Samotný zákrok byl rychlý, nebolel a překvapilo mě, že jsem pár hodinách po operaci normálně fungoval a dokonce si večer pustil počítač a pracoval,“ vzpomíná.

Teď si Michal zimu užívá bez omezení a sezona je pro něj „vydatná“. „V rámci našich snowboardových akcí jsem se podíval do mnoha českých resortů a užil si místní podmínky. Ještě se chystám do Švýcarska, kde budou podmínky ještě lepší než u nás. Alespoň v to doufám. Na horách je krásně a chci si užít ještě několik dnů v hlubokém sněhu. A se super zrakem,“ říká. 

„Operace stojí to za to! Všechny starosti s čočkami pak odpadají.“

"Operace laserem nebolí. Běžte do toho!" vzkazuje Michal Tomeš.