Chci se objednat

Laser LenSx je teď dokonalejší

29.01.2017
Laser LenSx je teď dokonalejší

Chystáte se k nám na nitrooční operaci a rozhodujete se mezi klasickou operací a operací laserem LenSx? Laserová operace má několik předností a novinek. „Jednou z novinek je zkrácení doby operace laserem, LenSx má teď dokonalejší technologii a laserovou proceduru zvládne už za 7 sekund, další část pak vykoná mikrochirurg," vyzdvihuje plus oční mikrochirurg DuoVize MUDr. Lubomír Továrek. Laser doteď odoperoval už 3 000 očí!

Jaké jsou výhody upgrade laseru?

Laser je rychlejší a nezatěžuje tak pacientovo oko... Oční klinika DuoVize neustále investuje do technologií a vývinu, díky tomu se teď laserová procedura u LenSxu zkrátila z 60 na zhruba 7 sekund, následně si pacienta přebírá oční mikrochirurg a práci dokončuje pod mikroskopem.

Laser LenSx doteď odoperoval už 3 000 očí!

Proč si zvolit operaci laserem LenSx? Jaké jsou výhody pro pacienta?

Jemnost, šetrnost, bezpečnost a zkrácení doby hojení, to jsou ve zkratce výhody. Laser LenSx má sám o sobě hodně předností: při laserové operaci se nepoužívá skalpel. Ten je nahrazen precizním laserovým paprskem řízeným počítačem a kontrolovaným chirurgem. Metoda tak vylučuje chyby způsobené manuálním vytvářením řezů pomocí skalpelu.

Výzkum dokázal, že LenSx je 10x přesnější než člověk, laserová operace je přesná na míru každému oku, navíc je celý proces řízen a kontrolován optickým koherenčním tomografem, který vytváří detailní obraz, operace je tak naprosto přesná. LenSx je také dokonalý pro prémiové nitrooční čočky, jejich funkce je přímo závislá na přesné poloze v oku, laserový zákrok je tak nejlepší způsob, jak toho dosáhnout.

Popište, jak tedy probíhá operace v případě použití laseru LenSx?

První část nitrooční operace je „v rukou" laseru LenSx: svým paprskem rozmělní zkalenou nitrooční čočku, vytvoří operační otvor v pouzdře čočky, řezy v rohovce a zkoriguje astigmatismus pomocí nářezů v rohovce. Laser sám provede veškeré úkony a na závěr ohlásí ukončení operace. Hned na to si přebírá pacienta oční mikrochirurg a dokončí operaci pod mikroskopem.

Během operace se můžete zbavit šedého zákalu i dioptrií, případně astigmatismu.

K jakým operacím se laser používá?

Laser LenSx jsme začali používat jako vůbec první klinika v České republice před čtyřmi roky. Doteď odoperoval u nás a v sesterské klinice NeoVízia v Bratislavě přes 3 000 očí. Více než polovina zákroků byly šedé zákaly, ostatní metoda PRELEX. Operace je tak nejen příležitostí zbavit se šedého zákalu, ale i vylepšení zraku a zbavení se brýlí, případně astigmatismu. Laser LenSx se používá také u komplikovaných stavů očí nebo u pacientů s vysokými nároky.