a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Plugy si poradí se syndromem suchého oka

09.12.2016
Plugy si poradí se syndromem suchého oka

Pocit unavených suchých očí, pálení, svrbění a řezání, tak se nejčastěji projevuje syndrom suchého oka. V DuoVizi se dá ale toto nepříjemné onemocnění vyřešit.

„Takzvané plugy, speciální ucpávky slzných kanálků, přináší pacientům se suchými oči úlevu. Do slzných kanálků se zavede ucpávka – plug, ta v kanálku zvětší svůj objem a vytvoří zátku. Díky tomu je pak oko vlhčí," vysvětluje proces MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize.

Pacienti se tak mohou podstoupením jednoduchého zákroku zbavit pálení očí, ale také závislosti na umělých slzách či očních gelech. Implantace plugů je rychlá a bezbolestná. „Pacient musí nejprve podstoupit vyšetření – analýzu slzného filmu a až následně implantaci," upozorňuje MUDr. Lucie Valešová.

Suché oči má každý pátý

Syndrom suchého oka často lékaři diagnostikují i při předoperačním vyšetření před laserovým zákrokem. „Díky těmto ucpávkám slzných cest mohou pacienti podstoupit laserovou operaci bez obav," dodává primářka Oční kliniky DuoVize.
Syndromem suchého oka trpí přibližně každý pátý pacient, který navštíví očního lékaře. Přirozenou tvorbu slzného filmu narušuje klimatizace, kouření i dlouhodobá práce na počítači.