a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

„Anděly a České lvy bych dal DuoVizi“

01.09.2016
„Anděly a České lvy bych dal DuoVizi“

„Kdybych rozdával Anděly a České lvy, určitě bych tyto ceny rozděloval jen v oboru lékařství a jednoznačně je dal vám. Lékaři a sestry v DuoVizi svou práci umí, ví, co mají vědět, a svou práci mají rádi. Ocenění si zaslouží za profesionální a lidský přístup," říká Zdeněk Hnát.

V DuoVizi si nechal odstranit šedý zákal a zároveň se zbavil dioptrií. A proč zrovna tady? Oční kliniku DuoVize si vybral z několika důvodů: „Nechtěl jsem se nechat ovlivnit tím, koho mi navrhne oční lékař, a byť jsem z Jablonce nad Nisou, byl jsem ochotný za zařízením i cestovat. Hledal jsem pro sebe vhodné zařízení na internetu a našel jsem vás. Měli jste nejlepší webové stránky, dozvěděl jsem se nejvíce informací o průběhu operace, rizicích, materiálech, cenách. To pro mne bylo férové a dost zásadní. Bylo mi sympatické, že se ,nestydíte´ za ceník operací i s rizikem, že to může leckoho odradit," vysvětluje Zdeněk Hnát.

Pracovníci kliniky byli sehraní

A jaké to bylo v reálu, když přišel na kliniku? „Překvapila mě laskavost a milé jednání už na recepci a pokračovalo to dále. Sestra mě všude doprovázela a neřekla: třetí dveře vpravo, milí byli i lékaři, kteří vše věcně vysvětlili a všeobecně měli všichni v DuoVizi jemný smysl pro humor, a to se mi líbilo," vypráví pan Hnát a dodává: „Pracovníci byli dobře sehraní a každý věděl, co má dělat."

O operaci si mnohé přečetl dopředu. „Dotazů jsem tak měl málo jen pár, ale i tak jsem se vždy od sestřiček a lékařů dozvěděl, co se děje, co se bude dít a proč."

Operace nebolela

„Pokud mě něco ohromilo tak to, že operace je skutečně bezbolestná, že ji člověk může bez uspání vnímat. Pro zvědavost jsem si při operaci druhého oka nevzal ani nabízený Neurol. Klid a jistota doktora Továrka a instrumentářky mi zřejmě nezvýšily ani tlak, ani tepovou frekvenci. Skvělé."

Když přijel domů z kontroly po odoperování obou očí, sám byl překvapen, co a jak všechno vidí. „Zjistil jsem, že tapety nejsou vůbec zažloutlé, ale bílé a že ještě vydrží, že barvy na obrazech mají víc odstínů a detailů, než jsem si myslel, a že můj zorný úhel je bez brýlí podstatně větší. Pro řízení auta boží."

Zdeňkovi dala operaci kus radosti do života a optimismus. „Jsem ve věku, kdy se vše spíš zhoršuje, je tedy krásné dožít se takového vidění. Hraju závodně šachy, tak předpokládám, že budu vidět lépe po celé šachovnici. Určitě bych měl hodnotně využít i čas, který jsem donedávna trávil hledáním brýlí. A konečně nosím sluneční brýle, to byl s dioptrickými brýlemi docela problém. A vlastně i večer teď přichází o dost později, když krásně vidím," vyjmenovává pozitiva po operaci Zdeněk.

„Vidění s čočkami, bez brýlí, je tak jednoduché. A přitom si, i vzhledem k věku, uvědomuji jak dlouhá a složitá cesta to musela být... Tohle není vůbec drobnost. Jste na té cestě i vy. A hodně viditelní. Takže díky vám všem."