a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Laser LenSx odoperoval už přes 3000 očí

23.01.2017
Laser LenSx odoperoval už přes 3000 očí

Jako vůbec první klinika v České republice se před čtyřmi roky rozhodla Oční klinika DuoVize používat laser LenSx. Sesterská klinika NeoVízia v Bratislavě jej zavedla před třemi roky jako první klinika na Slovensku. Teď má tento přístroj na kontě už celkem přes 3 000 odoperovaných očí v Praze a v Bratislavě!

Více než polovina zákroků byly šedé zákaly, ostatní metoda PRELEX. „Laser LenSx je podle výzkumů až desetkrát přesnější než člověk, operace tak probíhá s naprostou přesností, bez použití skalpelu a ostrých nástrojů," vysvětluje MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize.

Jak to vypadá v praxi při operaci šedého zákalu? První část operace je „v rukou" laseru: svým paprskem rozmělní zkalenou nitrooční čočku, vytvoří operační otvor v pouzdře čočky, řezy v rohovce a zkoriguje astigmatismus pomocí nářezů v rohovce. Vše bezpečně a šetrně. Hned na to si přebírá pacienta oční mikrochirurg a dokončí operaci pod mikroskopem.

Laserová procedura se zkrátila

Laserová operace má několik předností a novinek. Oční klinika DuoVize neustále investuje do technologií a vývinu, díky tomu se teď laserová procedura u laseru LenSx zkrátila. „LenSx teď zvládne laserovou proceduru namísto 60 sekund za 7, další část operace pak vykoná mikrochirurg," vyzdvihuje plus oční mikrochirurg DuoVize MUDr. Lubomír Továrek. 

„Na laser LenSx nedají dopustit nejen naši lékaři, ale perfektní výsledky potvrzují i vysoká čísla našich spokojených odoperovaných pacientů," dodává primářka Oční kliniky DuoVize.

Oční klinika DuoVize patří celosvětově mezi prvních 50 center, které začaly používat femtosekundový laser LenSx k operacím šedého zákalu.

Základní operaci šedého zákalu hradí v České republice zdravotní pojišťovny. Pacienti doplácí zákrok s pomocí laseru a další nadstandartní úkony. Operace je tak zároveň příležitostí nejen pro odstranění zákalu, ale i vylepšení zraku a zbavení se brýlí, případně astigmatismu.