a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Naše kolegyně Míša po laserové operaci očí

13.05.2016
Naše kolegyně Míša po laserové operaci očí

Manažerka naší kliniky v Českém Těšíně podstoupila v DuoVizi laserovou operaci očí. "Nic mě teď neomezuje! Můžu si naplno hrát s dětmi bez obav, že mi rozbijí brýle," říká Míša. 

 

Míša měla na obou očích -1,75 dioptrie a musela proto nosit brýle. „Obroučky mě hodně omezovaly. Hlavně když jsem byla s dětmi doma na mateřské a kluci byli malí - pořád mi do nich šťouchali, bouchali, shazovali mi je. Tehdy jsem vyzkoušela kontaktní čočky, ale ani ty nebyly ideálním řešením - měla jsem z nich červené a unavené oči,“ vypráví Míša.

 

Trápení s brýlemi

„Brýle mi vadily při sportu, konkrétně třeba na lyžích. V létě jsem zase záviděla všem, kdo měli na očích sluneční brýle a večer si je prostě sundali. Já jsem si pořídila dioptrické sluneční brýle, ale když jsem je po setmění sundala, bez dioptrických skel jsem nic neviděla. Často jsem si totiž čiré dioptrické brýle zapomněla doma a pak jsem se celý večer trápila s rozmazaným viděním,“ vzpomíná kolegyně.


Operace s úsměvemLaserová operace v DuoVizi

Protože Míša provoz oční kliniky dobře zná, věděla již předem, co ji čeká. „Na zákroku jsem byla ve skupině se samými cizinci. Na přípravce jsem byla s dvěma pacienty z Londýna, takže jsme si trošku povídali a čas rychle utíkal. Věděla jsem, že jsem v DuoVizi v dobrých rukou, a o výsledku operace jsem vůbec nepochybovala. Přesto - kdyby člověk nebyl nervózní, tak to asi není ani člověk. Byla jsem tak trochu příjemně napjatá a hlavně jsem se těšila, až budu po zákroku "osvobozená" od brýlí,“ popisuje.


Na operačním sále dostala Míša stejně jako ostatní pacienti do náruče plyšového medvěda, který jí pomáhal překonat stres a zaměstnal její ruce. „Samotný zákrok je naprosto bezbolestný. Paní primářka Valešová mi po celou dobu říkala, co právě dělá, a průběžně se mě ptala, zda je vše v pořádku. Mluvila velmi klidným hlasem, občas mě pochválila, že jsem vzorný pacient, a to mě hodně uklidňovalo,“ popisuje kolegyně Míša.

 

Život po operaci

„Já prostě vidím! Nasednu do auta - a vidím. Sednu si k televizi - a vidím. Můžu si koupit sluneční brýle, jaké se mi budou líbit. Nemusím si oči ničit kontaktními čočkami. Všechny věci a okolí, které jsem předtím viděla rozmazaně, teď vidím krásně ostře a je to nádherný pocit!“ usmívá se Míša.


Kolegyně Míša Sztula Kafka se tak rozšířila skupinu našich zaměstnanců, kteří podstoupili operaci očí. Je nás již 28. My prostě věříme tomu, co děláme

fotofotofoto