a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Zbavte se “krátkých rukou“ na čtení

07.03.2016
Zbavte se “krátkých rukou“ na čtení

Oční chirurgové kliniky DuoVize jako jedni z prvních v České republice implantují pacientům nové trifokální nitrooční čočky PanOptix. Díky unikátnímu designu zlepšují tyto čočky vidění na všechny vzdálenosti: do dálky, na střední vzdálenost (třeba na počítač) i na čtení.

Implantace trifokální čočky PanOptix je možná jak u zákroku PRELEX, tak u operace šedého zákalu. Ať už Vás trápí brýle na čtení v jakémkoli věku, s čočkou PanOptix na ně můžete klidně zapomenout. 

„Po implantaci čočky PanOptix uvidí pacienti dobře na čtení, luštění křížovek, na počítač i na práci na zahradě nebo třeba při sportování či na televizi. A nebudou muset střídat různé dioptrické brýle na různé činnosti,“ vysvětluje primářka Oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová.

Pokud Vás tedy po čtyřicítce zaskočilo zhoršené vidění na blízko a nechcete používat brýle na čtení, zákrok PRELEX s implantací trifokálních čoček PanOptix pro Vás může být ideálním řešením. 

„Operace PRELEX stejně jako operace šedého zákalu spočívá ve výměně nitrooční čočky – oční chirurg šetrně vymění přirozenou oční čočku, která už není schopná zaostřit na čtení, za čočku umělou. Ta v oku zůstává po zbytek života. Zákrok trvá asi 15 minut a  probíhá v lokální anestezii, kdy operované oko znecitlivíme speciálními kapkami, takže pacienta nic nebolí,“ vysvětluje oční chirurg MUDr. Lubomír Továrek.

Pro operaci PRELEX s implantací čočky PanOptix se rozhodla i paní Blanka. „Brýle do dálky jsem nosila od dětství. Nedávno se mi ale začalo zhoršovat také vidění na čtení a dostala jsem další brýle. Nechtěla jsem ztrácet čas neustálým střídáním a hledáním brýlí, takže když mi lékaři řekli, že s trifokální čočkou můžu všechny brýle zahodit, nechtěla jsem nic jiného,“ popisuje své rozhodnutí pacientka.