a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Novinka: Trifokální nitrooční čočka PanOptix v DuoVizi

25.09.2015
Novinka: Trifokální nitrooční čočka PanOptix v DuoVizi

Další novinka v DuoVizi:

Nová trifokální nitrooční čočka PanOptix přináší dokonalé vidění na blízko, na střed i do dálky!

Oční chirurg MUDr. Lubomír Továrek ve středu 9.září 2015 poprvé implantoval novou trifokální nitrooční čočku PanOptix. Pacientům, kteří často pracují na počítači, přináší tato čočka ostré vidění nejen na čtení a do dálky, ale speciálně také na střední vzdálenost – tedy na obrazovku počítače.  

Výrobce čočky PanOptix, americká firma Alcon, vybrala DuoVizi jako jednu ze tří očních klinik, na kterých mohli zkušení oční chirurgové implantovat čočku PanOptix již před jejím oficiálním uvedením na český trh.   

„Mnozí pacienti dnes už nevnímají operaci jen jako odstranění šedého zákalu. Stále více pacientů se chce během jednoho zákroku zbavit i hendikepu v podobě střídání několik různých dioptrických brýlí. Mnozí naši pacienti jsou i ve vyšším věku stále velmi aktivní: hodně čtou, pracují na počítači nebo na tabletu, věnují se práci na zahradě, sportu či procházkám. Po operaci chtějí fungovat úplně bez brýlí,“ vysvětluje primářka DuoVize, MUDr. Lucie Valešová stále se zvyšující nároky pacientů na dobrý zrak.

Díky implantaci multifokálních nitroočních čoček při zákroku PRELEX či při operaci šedého zákalu dokázali odborníci DuoVize doposud nabídnout pacientům nezávislost na brýlích na čtení a do dálky. Nové trifokální čočky PanOptix jsou proto velmi vítanou novinkou, která pomůže pacientům zlepšit vidění také na střední „pracovní“ vzdálenost.

Zářijový kongres Evropské společnosti kataraktových a refrakčních chirurgů v Barceloně potvrdil, že trifokální čočky přinášejí pacientům nové, doposud nepoznané benefity a pohodlí. Jsou ideální volbou pro:

  • pacienty po čtyřicítce, kteří se chtějí zbavit brýlí na čtení, na počítač i do dálky metodou PRELEX,
  • pacienty s šedým zákalem, kteří chtějí po operaci vidět zase bez brýlí na blízko, na střed i do dálky.

 

Vidění bez kompromisů

Čočka PanOptix je vynikajícím řešením na všechny důležité vzdálenosti. Splní požadavky i těch nejnáročnějších pacientů, kteří potřebují vidět dokonale, bez kompromisů.

Trifokální čočky PanOptix poskytují speciální komfort pacientům s náročnými požadavky na dokonalé vidění na střední vzdálenost. Jsou ideální volbou pro každého, kdo pracuje dlouhé hodiny na počítači a potřebuje perfektní vidění nejen na čtení a do dálky.