a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Laserová operace v létě? Klidně!

15.07.2015
Laserová operace v létě? Klidně!

Laserové oční operace se těší čím dál větší popularitě. Díky novým technologiím se tyto zákroky provádí ambulantně a jsou zcela bezbolestné. Navíc se i významně zkracuje doba rekonvalescence, takže si zájemci o ostré vidění mohou plánovat zákrok na kteroukoli roční dobu. Třeba i na léto.

Většinou si pacienti myslí, že laserové operace nejsou v létě vhodné. Bojí se, že se po zákroku nebudou moci několik měsíců koupat, a že proto nebudou moci jet na dovolenou, nebo třeba do přírody. Tyto obavy jsou ale zbytečné,“ uvádí MUDr. Jana MikšovskáDnes jsou operační metody již natolik šetrné, že se pacient téměř okamžitě vrací do "normálního" života.

 

Nejšetrnější laserová metoda

U nás na klinice provádíme velmi šetrný zákrok zvaný NeoSMILE 3D®, při kterém femtosekundový laser jemným způsobem separuje přímo uvnitř rohovky přebytečnou tkáň, jež způsobuje neostré vidění. Laserem oddělenou tkáň poté oční chirurg z rohovky vyjme pomocí speciální pinzetyZcela odpadá použití excimerového laseru, který u starších metod rohovkovou tkáň pálil. NeoSMILE 3D® je tím pádem nejen šetrnější, ale navíc pacienta netrápí zápachem spálené tkáně,“ popisuje MUDr. Mikšovská.

 

Ostré vidění již druhý den

Už večer po zákroku může pacient sledovat na televizi. Druhý den ráno už většina lidí vidí ostře a může jít bez problému do práce. PO týdnu je pak  možné plně sportovat a ženy už mohou používat řasenku. „Největším přínosem metody NeoSMILE 3D® je její šetrnost. Oční rohovka zůstává díky minimálnímu zásahu pevná a celistvá a velmi rychle se zahojí,“ doplňuje MUDr. Mikšovská.

Metoda NeoSMILE 3D® umožňuje šetrné odstranění dioptrií do dálky i astigmatismu. Tento miniinvazivní zákrok již podstoupilo přes 200 tisíc lidí po celém světě a zájem každoročně roste.