a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

1.500 operací šedého zákalu laserem LenSx

19.05.2015
1.500 operací šedého zákalu laserem LenSx

Bez použití skalpelu a ostrých nástrojů. Zcela bez dotyku lidské ruky. S nejvyšší přesností. Takové jsou operace šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx.

V DuoVizi nabízíme tuto metodu od dubna 2012 - jako první klinika v České republice. Na naší sesterské klinice NeoVízia v Bratislavě jsme ji zavedli v lednu 2013, jako první na Slovensku.

Od té doby jsme na obou klinikách provedli 1.500 operací šedého zákalu femtosekundovým laserem LenSx.

Při operaci šedého zákalu je nutné odstranit z oka zakalenou čočku, která nepropouští světlo na sítnici, a nahradit ji čočkou umělou. K tomu se ještě v nedávné době používal skalpel, ale v DuoVizi už tři roky operujeme kataraktu laserovým paprskem, který řídí počítač. Tím se vylučují chyby způsobené manuálním vytvářením řezů,“ vysvětluje MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize, a dodává: „Výzkumy prokázaly, že laser je 10x přesnější než člověk.“

Operace šedého zákalu s implantací monofokální (jednoohniskové) nitrooční čočky hradí v České republice zdravotní pojišťovny. Pacient si doplácí pouze pokud se rozhodne podstoupit operaci šedého zákalu laserem či pokud si nechá implantovat nadstandardní nitrooční čočku (multifokální, torickou či asférickou). 

Laserová operace šedého zákalu v DuoVizi