a spojily síly. Od ledna 2021 nás uvidíte jako

Chci se objednat

Július Gelžinský po NeoSMILE 3D® (25): Od malička jsem snil o tom, jaké to asi je, ráno vstát z postele a nemuset se natahovat pro brýle

30.10.2014
Július Gelžinský po NeoSMILE 3D® (25): Od malička jsem snil o tom, jaké to asi je, ráno vstát z postele a nemuset se natahovat pro brýle

„Od malička jsem snil o tom, jaké to asi je ráno vstát z postele a nemuset se natahovat pro brýle, abych viděl na budík. Před třemi lety jsem došel k rozhodnutí, že se nadobro zbavím brýlí i kontaktních čoček a začal jsem šetřit,“ vzpomíná Július.

Od 8 let nosí Július brýle a postupem času se mu dioptrie vyšplhaly až na -5 D. „Brýle jsem v mládí vnímal jako nutné zlo. Čím silnější skla jsem musel mít, tím méně jsem brýle odkládal. Ve 22 letech jsem zkusil kontaktní čočky. Do té doby jsem si neuvědomoval, že mi brýle deformují pohled na svět. Kontaktní čočky mi otevřely celé zorné pole, byl to nepopsatelný zážitek. :) Po pár dnech, a hlavně po počítačové euforii, mě začaly řezat v očích a rozčilovala jejich aplikace, která mi ze začátku trvala doslova desítky minut. S vyčerpáním posledního balení kontaktních čoček jsem se opět vrátil k brýlím. U nich jsem si začal všímat „zapatlanosti“ a to i pár minut po vyčištění. Když jsem se zpotil, sesouvaly se na špičku nosu, vadily mi při běhu, mlžily se při vstupu do vyhřátých místností nebo nad dobrou polévkou“, popisuje s úsměvem Július.

Július je studentem medicíny a již absolvoval výuku očního lékařství, při které probírali možnosti refrakčních vad. „Samozřejmě jsem si vše googlil -  před samotným objednáním na vstupní vyšetření, před operací i po zákroku. Nemohu říct, že jsem se nebál. Strach je přirozenou součástí života, takže bych lhal, kdybych řekl, že ne. :)

Július Gelžinský_NeoSMILE 3DV den zákroku jsem byl nervózní – asi tak jako před každou těžkou zkouškou. Operovala mě paní primářka Valešová. Její vystupování bylo nad míru příjemné a samotná přítomnost takovéto autority ve svém oboru mne uklidňovala. Samotná operace NeoSMILE 3D® byla rychlá a bezbolestná, cítil jsem opravdu jen jemný tlak při odstranění lentikuly. Nejvíc jsem se bál, že nebudu dostatečně fixovat zelené světlo, které lentikulu vytváříy. Chválím tak přítomnost plyšového psa během výkonu, opravdu to neskutečně pomůže mačkat ho, když laser spustí svojí „magii.“ :)

Nejvíc mě nyní baví, že ráno nemusím hledat brýle, nesklouzávají mi po nose, v očích mne nic nedráždí a nepřekáží ve výhledu. Největší zážitek, který jsem po operaci viděl, byl neuvěřitelně barevný a bohatý ohňostroj. Fenomenální. 

NeoSMILE 3D