Chci se objednat

Primářka DuoVize MUDr. Lucie Valešová na kongresu ASCRS v Bostonu USA

17.04.2010
Primářka DuoVize MUDr. Lucie Valešová na kongresu ASCRS v Bostonu USA

Součástí kongresu je také prodejní výstava  nejmodernější oftalmologické technikyPrimářka oční kliniky DuoVize MUDr. Lucie Valešová je členkou prestižní Americké společnosti kataraktových a refrakčních chirurgů (ASCRS), která v Bostnu USA pořádala celosvětový kongres

Tohoto kongresů se každoročně zůčastní na 10000 špičkových očních chirurgů a ředitelů očních klinik z celého světa.

MUDr. Valešová zde absolvovala celkem 9 kvalifikačních kurzů týkajících se zvládnutí nových technik operace dioptrických vad a operací šedého zákalu. ReLEX firmy Zeiss bude dalším velkým krokem refrakční chirurgie.

Školení nových technik probíhá na prasečích očích. Prasečí oči mají podobný rozměr a stavbu jako oči lidské. Umožnují dosáhnout chirurgům mistrovství ještě před tím, než se dotknou prvního skutečného pacienta. Teprve po dokonalém zvládnutí všech dovedností na prasečích očích je možno operace bezpečně a s dobrým výsledkem provádět na pacientech.

Součástí kongresu je i prodejní výstava oftalmologické techniky - pro naše pacienty jsem pořídili několik přístrojů a množství speciálních nástrojů.

ASCRS je společně s ESCRS (Evropská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů) garantem kvalitní a prověřené oční péče. Prim Valešová je nositelkou celé řady certifikátů vydaných těmito dvěma světovými organizacemi.