Spokojenost pacientů:
Objednat na konzultaci
Který zákrok je pro mne vhodný Kolik mě bude zákrok stát? Kolik ušetřím s laserovou operací Objednat na konzultaci

Operace šedého zákalu

Operace šedého zákalu na světové úrovni pro každého.  

Oční klinika NeoVize je největším centrem chirurgie zákalu a oční chirurgie v Jihomoravském kraji a patří mezi 5 největších očních pracovišť v ČR. Jsme také prvním soukromým kataraktovým centrem v Brně a v Jihomoravském kraji.Bezbolestná operace šedého zákalu v NeoVizi

Šedý zákal odstraňujeme bezpečně a bezbolestně s využitím nejmodernějších přístrojů a špičkových amerických nitroočních Alcon AcrySof se žlutým filtrem chránícím sítnici.

Při operaci šedého zákalu je z oka odstraněna zkalená čočka a nahrazena čočkou umělou. Výsledné vidění významně ovlivňuje jednak práce operatéra, ale také kvalita nitrooční čočky. Na Oční klinice NeoVize vám do oka implantujeme nitrooční čočku AcrySof® americké společnosti Alcon.

Operatér při zákroku vytvoří mikrořez 2,2mm a vaše oko se velmi rychle zahojí bez jakýchkoliv šití a stehů. A protože víme, jak je oko uvnitř velmi křehké, používáme při operaci nadstandardní operační gel, který oko zevnitř po dobu operace chrání.

Operace šedého zákalu je pro vás příležitostí nejen pro odstranění zákalu, ale i vylepšení zraku a zbavení se brýlí. Za pomoci nejmodernějších nadstandardních čoček vrátíme váš zrak do mladých let. Běžně provádíme i korekci astigmatismu.

Na Oční klinice NeoVize si můžete být jisti, že každá implantovaná nitrooční čočka je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který zaručí dlouhodobě kvalitní vidění. Nepoužíváme žádné indické a jiné méně kvalitní čočky!

 

Průvodce operací šedého zákalu ke stažení zdarma

Nechte si ZDARMA na váš e-mail zaslat návodného průvodce operací šedého zákalu laserem od Neovize. Zadejte váš email níže nebo stahujte přes web www.operacesedehozakalu.cz.

 

Petr Kocian, ředitel Oční kliniky NeoVize
„Všichni naši pacienti dostávají výhradně nejkvalitnější nitrooční čočky. 98% pacientům implantujeme nitrooční čočky AcrySof®, které disponují žlutým filtrem chránícím sítnici. Dále implantujeme kvalitní německé nitrooční čočky od výrobců jako je Carl Zeiss, Oculentis nebo švýcarské Staar Surgical. Jsme zásadně proti tomu, aby se na nitroočních čočkách šetřilo a pacienti dostávali druhořadé implantáty,“

Petr Kocian, ředitel Oční kliniky NeoVize 

 

Doporučení k operaci od očního lékaře není nutné. U nás se nemusíte bát dlouhých čekacích lhůt. Operace provádíme v krátkých termínech.

Máte dotazy? Zavolejte nám nebo nám napište. Naše odborně vyškolené recepční vám rády vaše dotazy zodpoví.

Seznamte se také se zkušenostmi našich pacientů, kteří již operaci šedého zákalu u nás podstoupili. 


Operaci šedého zákalu v Praze provádí naše sesterská klinika DuoVize.


Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.
Odpovědět

Před 8lety mě byl zkušenou oční lékařkou diagnostikován šedý zákal se slovy na to jste mladá (45 let)následné kontroly po roce po té řečeno,že se to nezhoršuje -bez kontrol s tím ,že mě to donutí dojít samotnou až nebudu vidět...
Nyní jsem se objednala do Neovize (obavy v jakém stavu oči mám)
Po vyšetření mě bylo lékařem sděleno-a kdo vám to řekl ? Připadala jsem si hrozně !!
Chci tímto poděkovat veškerému personálu za profesionální přístup a péči která mi byla věnována a sdělení, že nález je minimální-což je velice pozitivní pro mě jako pacienta!
Na druhou stranu je mi z celé situace smutno.
Ještě jednou moc děkuji.H.D.

Smišula 21.04.2017 09:58

Dobrý den, jsem moc ráda, že jsme Vám udělali takovou radost. Vyšetření na naší klinice jsou velmi podrobná a kvalitní právě proto, aby byly operace indikovány správně.
V případě jakýchkoli dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.Vaše NeoVize

Mgr. Lenka Tuzová, MBA 21.04.2017 10:20
Odpovědět

Zdravím a přeji pěkný den.Byla jsem před 3tydny na operaci katarakty pravého oka a mám problém,oko mi pořád bliká.Teď už jsem si trochu zvyklá ale je to nepříjemné.Prosim přejde to nebo ne.Diky za odpověď.Hanzlova Zdenka

Hanzlova Zdenka 23.10.2016 12:57
Odpovědět

Dobrý den,

je tato operace riskantní pro osoby starší 80.let s vyšším krevním tlakem ? jaké procento osob v takto pokročilém věku jste operovali?

Karel S. 03.05.2016 12:18

Dobrý den, operace šedého zákalu provádíme ambulantně a pouze v lokální anestezii – oko je znecitlivěno kapkami. Celý zákrok trvá přibližně 15 minut a není pro pacienta náročný.
Průměrný věk pacientů s šedým zákalem je asi 72 let, takže pacienty starší 80 let operujeme velmi často.
Zákrok u nás nedávno podstoupila i stoletá paní a byla moc spokojená.
Před zákrokem je nutné, aby Váš zdravotní stav a způsobilost k operaci posoudil Váš praktický lékař.
Vysoký krevní tlak ale není překážkou.

MUDr. Zdeňka Mašková 03.05.2016 12:34
Odpovědět

Je možná operace šedého zákalu i když je na oku zelený zákal.Děkuji

LADISLAV 29.03.2016 11:59

Dobrý den, obecně je to možné. Vždy však záleží na stavu konkrétního pacienta. Proto je nutné nejprve podstoupit podrobné vyšetření na naší klinice, na základě kterého Vám poradíme, jak dále postupovat. Vyšetření šedého zákalu hradí zdravotní pojišťovny a objednat se můžete na čísle 775 858 700.

MUDr. Jana Mikšovská 29.03.2016 12:08
Odpovědět

Dobrý den, při operaci šedého zákalu se dá vložit speciální čočka, která odstraní dioptrie do dálky i na čtení. Je tento efekt trvalý? Znamená to, že už nikdy nebudu potřebovat brýle jak na čtení, tak do dálky? Děkuji za odpověd. L.E.

Jukyna 25.02.2016 13:45

Dobrý den,
multifokální nitrooční čočky, které se používají při operaci šedého zákalu, trvale odstraní jak dioptrie do dálky, tak dioptrie do blízka. Kalkulace nitroočních čoček se provádí podle lomivosti rohovky a délky oka. Tyto oční parametry se s věkem nemění, a proto je i dioptrický efekt multifokálních čoček po operaci stabilní.

MUDr. Jana Mikšovská 25.02.2016 15:32
Odpovědět

Chci se zeptat, operací - prelex lze řešit i situaci, kdy jedno oko je tupozraké?
Děkuji za odpověď. J.P.

papousek 09.01.2016 10:16

Dobrý den.
U tupozrakého oka je možné použít k odstranění refrakční vady multifokální nitrooční čočku a metodu PRELEX, pokud je tupozraké oko schopně určité funce na dálka a na blízko. Pokud oko vidí pouze největší písmena a na blízko nečte vůbec, je vhodné u tohoto oka použít k odstranění refrakční vady tzv. monofokální čočku, která odstraňuje dioptrie jen do dálky a multifokální čočku zvolit do oka druhého, netupozrakého.

MUDr. Jana Mikšovská 09.01.2016 10:21
Operace šedého zákalu

Online objednávka
Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

Zavolejte mi zpět Česká verze stránek